Sterowanie

Większość nowoczesnych urządzeń elektronicznych jest zdalnie sterowana. Liczba pilotów w domu staje się zatem ogromna, a ciągłe ich poszukiwanie bywa czasochłonne i absurdalne. Wychodzimy naprzeciw takim problemom i proponujemy rozwiązanie eliminujące ten kłopot. Oferujemy piloty uniwersalne – takie rozwiązanie jest eleganckie, funkcjonalne i przystępne cenowo. Wystarczy wyobrazić sobie, że kilka lub kilkanaście pilotów – od TV, tunera satelitarnego, DVD, projektora, wieży stereo, klimatyzacji – zastąpimy jednym. Uniwersalny sterownik jest urządzeniem zaprojektowanym w taki sposób by umożliwić użytkownikowi intuicyjną obsługę. Niezależnie czy oferowany model ma „twarde” przyciski czy też panel dotykowy, zawsze ma umożliwiać szybki dostęp do podstawowych (lub wszystkich – w zależności od życzeń użytkowników) funkcji urządzeń.

 

Niezawodność takiego rozwiązania wynika również z tego, że uniwersalny pilot komunikuje się z urządzeniami za pośrednictwem fal radiowych lub sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Pilot uniwersalny może wyglądać jak zwyczajny, rozbudowany sterownik. Często jednak przybiera postać dużego panelu dotykowego, można również posłużyć się rozwiązaniem najbardziej nowoczesnym – iPadem.

Zaprogramowanie uniwersalnego pilota dobrze jest powierzyć doświadczonemu instalatorowi. W RGB zawsze powtarzamy, że łatwość obsługi urządzeń zależy od zaawansowania oprogramowania. Im więcej doświadczenia i wiedzy ma instalator tym system będzie funkcjonował lepiej i bardziej niezawodnie.